FİYATLARIMIZ 10/08/2020 TARİHLİ GÜNCEL METAL HURDA ALIM FİYATLARIMIZDIR. TÜM HURDA METAL FİYATLARI HAKKINDA DETAYLI VE GÜNCEL BİLGİ ALMAK İÇİN İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

HURDA DEMİR GRUBU HURDA FİYATI HURDA PASLANMAZ(KROM) GRUBU HURDA FİYATI
Dkp Demir Hurdası 1.950 TL 430 Kalite Hurda Paslanmaz 2.00 TL
Ekstra Hurda Demir 1.950 TL 201 Kalite Hurda Paslanmaz 2.00 TL
Toplama Hurdası

1.100 TL

304 Kalite Hurda Paslanmaz 7.00 TL
Teneke Hurdası 0.55 TL 316 Kalite Hurda Paslanmaz 9.60 TL
Demir Talaşı Hurdası 1.650 TL 310 Kalite Hurda Paslanmaz 12.80 TL
Pik Demir Talaşı 1.610 TL 304 Kalite Paslanmaz Talaşı 4.80 TL
İnşaat Yıkım Hurdası 1.700 TL 316 Kalite Paslanmaz Talaşı 6.50 TL
İnşaat Demir Çubuğu(Parça) 1.950 TL 310 Kalite Paslanmaz Talaşı 8.50 TL
Tufal Hurdası 0.080 TL 202 Kalite Hurda Paslanmaz 2.00 TL
       
HURDA ALÜMİNYUM GRUBU HURDA FİYATI HURDA KABLO GRUBU HURDA FİYATI
Beyaz Araiş Levha Alüminyum 9.80 TL Karışık Kablo Hurdası 10.00 TL
Beyaz İmalat Profil Alüminyum 9.50 TL Antigron Hurda Kablo 9.50 TL
Profil Eloksallı İmalat Alüminyum 9.20 TL İç Tesisat Kablosu Tek Damar Kalın 28.00 TL
Profil Çıkma Alüminyum 7.90 TL Yer Altı Enerji Kablosu 19.00 TL
Hurda Alüminyum Talaşı 6.00 TL Hurda Kablo Ttr 10.00 TL
Sert Alüminyum Hurdası 6.20 TL Çelik zırh ve Çelik İçli Kablo 7.00 TL
Ofset Matbaa Kalıbı Hurdası 9.20 TL Tek Tip Hurda Kablo Fiyat Sorunuz
Yumuşak Alüminyum hurdası 8.90 TL Fare Yemez Kablo 17.00 TL
       
HURDA BAKIR GRUBU HURDA FİYATI HURDA KURŞUN GRUBU HURDA FİYATI
Soyma Bakır Hurdası 42.00 TL Levha Hurda Kurşun 11.50 TL
Lama bakır İmalat artığı Elektrolitik 42.00 TL Hurda Kurşun Çatı Minare Söküm 11.40 TL
Kırkambar Bakır(bobin,yanık, boru) 37.00 TL    
Külçe Bakır %98 38.00 TL HURDA MOTOR GRUBU HURDA FİYATI
TTR Kırma (Granür) Bakırı 36.50 TL Motor Hurdası (Demir Kaplamalı) 2.50 TL
Bakır(Kızıl) Talaşı 35.10 TL Motor Hurdası (Alüminyum Kaplamalı) 3.90 TL
       
HURDA KAĞIT GRUBU HURDA FİYATI HURDA SARI GRUBU HURDA FİYATI
Beyaz Kağıt Hurdası (1.Hamur) 1.00 TL Araiş Sarı Hurdası ms-70 27.00 TL
Karışık Renkli Kağıt Hurdası 0.50 TL Araiş Sarı Hurdası ms-64 27.90 TL
Hurda Karton Kağıt 0.60 TL Çubuk Ucu Parça Sarı Ms-58 25.50 TL
Okul Kitabı Hurdası 0.80 TL Çubuk Sarı Talaşı ms-58 25.50 TL
A4 Fotokopi Kağıdı Hurdası 0.80 TL Vana Musluk Sarı Hurdası Kırkambar 24.00 TL
Peçete Selpak Kağıdı Hurdası 0.90 TL Su Saati Hurdası 21.70 TL
Bardak Kağıt Hurdası 0.55 TL Sarı Oto Radyatör Hurdası 23.30 TL
Kullanılmış Gazete Hurdası 0.65 TL Fosfor bronz araiş(CuSn8) 40.00 TL
Kullanılmamış Gazete Hurdası 1.00 TL    
Bristol Kağıdı Hurdası 0.50 TL HURDA NİKEL GRUBU HURDA FİYATI
Kuşe Kağıt Hurdası 0,47 TL Nikel Hurdası Şablon (%99-%99) 65.00 TL
Ofset Baskı Bozuğu 0,58 TL Anot Hurda Nikel 69.00 TL
İplik Bobin Hurda Kağıdı 0,49 TL Nikel Çapağı Hurdası 50.00 TL
       
HURDA PLASTİK GRUBU HURDA FİYATI DİĞER HURDA GRUPLARI HURDA FİYATI
ABS Hurda Plastik 1.20 TL Makina Hurdası 2.30 TL
Polipropilen Moblen Hurdası 1.20 TL Torna Elmas Ucu 80.00 TL
Polistiren Kristal Hurdası 1.20 TL Akü Hurdası Sulu 4.90 TL
Jelatin Hurdası 0.80 TL Çinko Hurda Çatı Söküm 12.20 TL
Pet Plastik İmalat Şeffaf Hurda 1.10 TL Çinko Hurda Levha 12.30 TL
Beyaz Şeffaf Naylon Hurdası 2.10 TL Kalay Hurdası 82 TL
Pimapen Hurdası Çıkma 1.50 TL Lehim Hurdası 49 TL
Pleksi Hurdası 0.90 TL    
Pet Şişe Hurdası(Temiz) 0.60 TL HURDA ZAMAK GURUBU HURDA FİYATI
Polistiren Antişok Plastik Hurdası 1.20 TL Zamak Hurdası İmalat 9,20 TL
Elteks Hurda Plastik 1.00 TL Antimon Hurdası 8,40 TL

 

Hurda fiyatları, farklı atık türlerine göre farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Bakırdan alüminyuma, plastikten kroma ve hurdaya kadar birçok farklı hurda türü genel olarak, farklı fiyatlarla satılmaktadır. Her sektörün pazarında olduğu gibi hurda piyasası da ekonomik etkilerden dolayı belirli değişikliklere uğrayabilmektedir. Piyasa değişikliklerine ek olarak, hurda fiyatları il ve illere göre de değişkenlik gösterir.


Bilinen birçok durumun aksine, hurda geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Çoğu insan hurdaların artık kullanılabilir veya işe yaramaz olmadığını düşünse de hurda, doğayı koruyan ve ülke ekonomisine gelir sağlayan bir hizmettir.


Hemen hemen her evde veya inşaat, şantiye alanlarında birçok atık ürün bulunmaktadır. Hurda; metal, metal ürünleri, radyatörleri, sobalar, elektronik ürünler, arabalar, plastik ürünler, çinko, demir, alüminyum ve hatta kağıt ve karton malzemeleri içerir. Atık, geri dönüşüm yoluyla artık ulusal ekonomiye (ekonomik olarak süresi dolmuş) katkıda bulunmayan malzemelerin dönüştürülerek tekrar kullanılabilir bir hale gelmesi için süre gelen bir hizmettir. İnşaat sahalarında bulunan demir, çinko, çinko metal ve diğer ürünler, eskime veya otomobil yedek parçaları gibi ürünler de geri dönüştürülebilen malzemeler arasında yer almaktadır.


Hurda Olarak Değerlendirilen Malzemeler
Ekonomiyi güçlendirmek ve doğayı korumak için gerekli olan hurda alım ve hurda geri dönüşümü olan ürünler arasında:
Demir, çelik, bakır, kurşun ve diğer metaller
Kağıt, plastik, kauçuk, cam ürünler
Polyester, aşınmış araba lastikleri
Endüstriyel atıklar
Hurda araba parçaları
Ahşap tahtalar, paslanmaz çelik ya da metaller de hurda olarak kabul edilir ve yeniden kullanım için geri dönüştürülebilmektedir.
Ürünlere istinaden de hurda fiyatları değişkenlik göstermektedir.

 

Fiyat Parametreleri
Hurda fiyatları da mevsimlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hurda demir fiyatları günlük olarak ve borsa endekslerine bağlı olarak değişebilir. Hurda demir tedariki, özellikle inşaat endüstrisinin durgun olduğu kış aylarında zorlaşması nedeniyle demir hurda fiyatları artış göstermesine sebebiyet verebilir.
Bunun yanı sıra aynı kategorideki farklı ürünlerin fiyat farkının nedeni, geri dönüşüm sürecinin ve iş yükünün adımlarının yükü ile ilgilidir. Günümüzde cep telefonlarında kullanılan parçalar birbirinden çok farklı olduğu ve hurda parça ayrıştırması oldukça zahmetli bir şekilde ayrıldığı için hurda fiyatları da farklı olmaktadır.

 

Demir Hurda Fiyat Bilgisi
Demir hurdalar sektörde oldukça fazla yer kaplamaktadır. Esas olarak inşaat alanı ve inşaat alanı olan yıkım-söküm-kesim gibi işlerden elde edilir. Demir hurda fiyatları, özellikle de inşaat alanında ikinci el kullanabilme imkanı, kalite durumu gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir.


Şantiye sahalarında var olan demir hurdalar da toplu, dağınık, paslanma ya da saflık oranlarına göre fiyatları etkilemektedir. Yıkım işinden elde edilen demirler ise yapılacak işin maliyetine göre doğrudan ücretlendirme üzerinde değişkenliğe neden olur.


Bakır Hurda Fiyat Bilgisi
Bakır hurdanın çoğu elektrik sektöründen çıkmaktadır. Bakır hurdaları arasında; soyulmuş bakır, lama bakır kalıntısı, ttr kırma, antkron kırma, kırkambar karışık kırma, dövme çelik, kırkambar bakır, araiş sarı, çubuk talaşı, kırkambar sarı, radyatör bakır bulunmaktadır. Bakır hurda fiyatları, bu çeşitlerin bakır döviz kuruna göre fiyatlandırılmaktadır.


Plastik Hurda Fiyat Bilgisi
Plastik hurda fiyatları, ürün ya da malzemelerin daha önce kullanıldığı alana ve mevcut temizlik durumuna göre belirlenir. Plastik hurdaların alımı, diğer hurdaların alımında da olduğu gibi, belirtilen adres ya da adreslerden yapılmaktadır.

 

Kağıt Ve Karton Fiyat Bilgisi
Kağıt, geri dönüştürülmesi gereken oldukça iyi bir malzemedir. Bunun nedeni de kağıt yapımında ağaçların kullanımı zorunlu hale getirmekte ve de doğanın korunması için son derece gerekli bir işlemdir. Kağıt hurda fiyatları kağıt türüne, mürekkep durumuna ve özel işlem gerekip gerekmediğine göre belirlenmektedir.


Atık kağıt türleri diğer hurda ürünler kadar çeşitlidir. Atık toplayan, satın alan ve satan birçok kişi arasında en çok ticareti yapılan kağıt hurdasıdır. Kağıt satmak isteyenler için en merak edilen konulardan biri ne tür atığın alınıp satıldığı, ne tür atığın ödendiği ve ne kadar olduğudur. Kağıt ya da kartonun çeşidine göre birim başına ödemeler yapılmakta ve A4 kağıdı farklı, karton farklı ve karton bardak gibi çok farklı çeşitlere birim başına değişkenlik gösteren ödemeler gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, çevreyi korumak adına kağıt ve karton alıp satmak son derece önemli bir konudur.


Hurda Alüminyum Fiyat Bilgisi
Alüminyum yapısı sayesinde birçok alanda kullanılabilen bir metaldir. Buna ek olarak, doğrudan madenden üretilmesi nedeniyle de geri dönüşümden tekrar elde edilmesi çok daha pahalı bir işlemdir. Bu, alüminyumun geri kazanım oranını artırır. Bu nedenle, alüminyum hurda fiyatları birçok yerde önemli bir konumdadır. Alüminyum kullanan çoğu üretim tesisi, alüminyum parçaları üretim kalıntısı ortaya çıkarır. Bunlara araiş de denir. Bu parçalar arasında sarı ve bakır rengi varsa, fiyatlar biraz daha artış göstermektedir.


Elektronik Hurda Ürünleri
Elektronik ürünlerin insan yaşamında önemli bir yer vardır. Büyüklüğü ne olursa olsun, herkesin evde, iş yerinde elektronik ürünler vardır. Ancak, tüm eşyalarda olduğu gibi, elektronik eşyaların da belirli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Son kullanma tarihinden sonra, herhangi bir değişiklik yapılmazsa, doğa için bir tehdit oluşturacaktır. Çünkü zamanla, bu tür ürünler toksik maddeler içerir ve doğayı tehdit eder. Elektronik atıklar tamir edilemeyen, işlevselliğini yitirmiş ve kullanım ömürlerine ulaşmış ürünleri ifade eder.


Bu nedenle, yaşamın özünü korumak için atık ve hurda satın alma hizmetlerini kullanabilir ve geri dönüşüm hizmetleriyle yeniden kullanılabilir elektronik atıklara hazırlanmaya yardımcı olabilirsiniz. Elektronik ürünlerin hurda fiyatları da farklılıklar göstermektedir. Temizleme ya da yeniden kullanımda işe yarar olup olmadığına göre de hurda fiyatları etkilenmektedir.

 


Elektronik hurda ürünleri arasında ise; notebook, masaüstü bilgisayarlar, laptop, cep telefonu, monitör, yazıcı, televizyon, ram, ses kartı, modem, elektronik kart, anakart, adaptör, kablolar, hoparlör, batarya, kulaklık, mikrofon, network ürünleri, disket, hafıza kartları gibi bilgisayar donanımları bulunmaktadır.


Metal Geri Dönüşüm Oranı ve Hurda Fiyatlarına Etkisi
Hurdalar ne kadar saf bir orana sahip ise değeri de o derece yükselecektir. Sonrasında da hurdalar, toz ve diğer atıklardan temizlenerek geri dönüşüm fabrikalarına gönderimi yapılmaktadır. Fabrikalar, ihtiyaca göre üretim yaptığı ürün gruplarını oluşturmakta ve üretimler bu nedenle de ham madde elde etme konusunda da ekonomik açıdan avantaj sağlamaktadır. Maliyet azalması hurdaya ek olarak fiyat açısından yansımasına neden olur. Özellikle de büyük şehirlerde hurdaların geri dönüşüme gönderilme oranı, hurda fiyatları açısından ücretlendirmenin yükselmesini sağlar.


Üretimde doğru adımlarda kullanılan metal, performansını kaybetmeden birçok kez yeniden kullanılabilir. Geri dönüşüm için Türkiye'ye gönderilebilen malzemelerin çoğu çelik malzemelerden oluşmaktadır. Geri dönüşüm sayesinde aynı malzemeleri kullanan en sık üretilen ürünler alüminyum içecek kutularıdır. Kola ve diğer konserve ürünler ve alkolsüz içecek kutuları buna örnek olarak gösterilebilir. Altın, gümüş, bakır ve alüminyum malzemeler, değeri yüksek olan ürünler arasında yer alır ve geri dönüşüm endüstrisinde işlem görmektedir. Dünyaya baktığımızda her yıl büyük miktarlarda tonlarca hurda metal geri dönüşüme gönderilir.


Hurda fiyatları, İstanbul Hurda Borsası‘na bağlı olarak günlük değişimler göstermektedir. Ekonomi ile doğrudan bağlantısı olan bir sektör olduğu için geri dönüşüm hurda fiyatları da anlık değişimlere neden olmaktadır. Bunun sonucunda da hurda sektöründe birçok kez değişimler oluşmaktadır. Bu nedenle hurda fiyatları iniş-çıkışlarının kolaylıkla takip edebilmek için İstanbul Hurda Borsa’sı açılmış ve takipleri oradan yapılmaktadır.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.